
Kup wszystkie razem za 34 zł
Oszczędzasz 40,99 zł
Video Kurs jQuery
Cena: 44 zł
Język: polski
Czas Trwania: 6h 4m 46s
Autor: Arkadiusz Włodarczyk
ISBN: 978-83-61899-80-8
Data Wydania: 14-05-2010
Wybierz wersję kursu:


Przykładowe ekrany kursu jQuery: | |
---|---|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
Kliknij by powiększyć |
Video Kursy?
"Powiem Krotko Jestes PRO Nikt mnie nienauczyl tfu nauczl nie wytlumaczyl tak dobrze jak Pan uwazam pana za czlowieka godnego szacunku Widac Ze Pan Sie ZNA i chce pomoc innym oby tak dalej 99/5" by Gattan123
"Po zmaganiach z "Ecklem" i "Horstmanem" szczerze warto było zacząć właśnie od TEGO KURSU. Polecam bezapelacyjnie. I szacun dla AUTORA." by mrozwalka
"Przesyłka Expresowa, kurs bardzo fajny ! Lektor umie tłumaczyć ;) POLECAM" by lak12
"Jak najbardziej duzy pozytyw. Szybka przesyłka, miły kontakt, a do tego musze przyznac że kurs jest tłumaczony w bardzo przejrzysty, dostepny sposób. Nauczyciele powinni tak tłumaczyc, to wtedy mogliby wymagać. Serdecznie polecam" by marcinjac1982
"Profesjonalny kurs lepszego nie znajdziecie nigdzie, polecam !!!" by Jas72
i wiele innych! 100% zadowolonych Klientów :-)
Nie kupuj kota w worku!
Sprawdź wcześniej kurs ściągając jedną lekcję tutaj (19.65 MB)
Zapraszam wszystkich do kupna video kursu jQuery! Kurs ten trwa 6 godziny 4 minut 46 sekund. Jest to nie tylko nauka - ale i praktyka!
Kurs jest przygotowany przez młodego człowieka, więc używany język jest przystępny dla każdego.
Czym jest jQuery?
jQuery jest to framework, czyli biblioteka JavaScript. Ja biblioteką nazywam zbiorem zabawek do zabawy. Ta biblioteka jednak nie jest tylko zbiorem zabawek. Przyspiesza ona ekstremalnie pracę w tworzeniu dynamicznych stron WWW. Głównym sloganem jQuery jest pisz mniej, a tym samym rób jak najwięcej. W jQuery jedną linijką możemy wykonać to co w JavaScripcie czasami zajmowałoby paręnaście linii kodu. jQuery warto poznać chociażby po to, aby w bardzo łatwy sposób "poruszać" się po stronie. Oglądnij pierwszą lekcję i dowiedz się czym jest jQuery oraz po co się go używa?
Uwaga! Proszę pamiętać, że jQuery jest to biblioteka, aby z niej korzystać to trzeba znać parę innych języków. W kursie założone jest, że posiada się wiadomości z zakresu xHTML i CSS, PHP, MySql, JavaScript, XML, AJAX. Z tymi wiadomościami można zapoznać sie z naszych kursów, lub też z innego źródła, proszę jednak wziąć pod uwagę, że w kursie o jQuery opieramy się na wiadomościach poznanych w poprzednich kursach.
Zawartość kursu jQuery:
- Dowiadujemy się czym jest Jquery. Poznajemy jego zalety.
- Pokazujemy jak zainstalować Jquery i uruchomić nasz pierwszy skrypcik.
- Dowiadujemy się jaka jest różnica między wersjami production, a development.
- Instalujemy system podpowiedzi w Aptana Studio dla naszej biblioteki.
- Poznajemy podstawy JQuery.
- Na przykładach poznajemy selektory podstawowe oraz hierarchiczne.
- Dowiadujemy się czym jest łączenie łańcuchowe. Poznajemy funkcję css i click.
- Dowiadujemy się czym są filtry oraz poznajemy na przykładach tytułowe filtry.
- Na przykładach poznajemy filtry atrybutów.
- Poznajemy wyspecjalizowane selektory, które wybierają elementy z formularzy.
- Uczymy się dynamicznie zmieniać tekstową zawartość elementów, poznając funkcję text.
- Dowiadujemy się jak jednocześnie zmienić wartości CSS dla wszystkich wybranych elementów
- Wykorzystujemy poznane przez nas dotychczas informację i piszemy praktyczną aplikację.
- Po naciśnięciu na tekst "więcej", pojawiają się informacje dotyczące danego nagłówka, a tekst "więcej" zmienia się na "schowaj". Po kliknięciu na "schowaj", informację się chowają, a tekst zmienia się na "więcej". Nasz skrypt działa do wszystkich istniejących nagłówków i będzie działać do wszystkich nowo powstałych informacji.
- Dowiadujemy się jak dodawać klasy do istniejących już tagów, jak "przejść" przez elementy i wywołać na każdym z nich odpowiednią funkcję. Jak sprawdzić, jaką wartość ma dany atrybut oraz jak przełączać się pomiędzy wieloma stanami. Poznajemy nowe funkcje: addClass, each, attr, toggle.
- Sprawiamy, aby nasza aplikacja z poprzedniej lekcji nabrała trochę "smaczka" dodając animację do rozwijanych informacji.
- Tworzymy tabelkę w której na przemian wiersze mają inny kolor. Poznajemy funkcję obsługując zdarzenie "najechania" oraz "odjechania" myszki. Zmieniamy kolor tła wybranego elementu.
- Sprawiamy, aby po naciśnięciu na odpowiedni wiersz pojawiała się informacja o danym wierszu.
- Dowiadujemy się jak:
- wiązać zdarzenia z elementami.
- pobrać pozycję myszki po wywołaniu zdarzenia
- pobrać czas wywołania zdarzenia
- jak przerwać istniejące zdarzenie, np. zapobiec przeniesieniu na inną stronę po kliknięciu na link
Poznajemy zdarzenia:
blur, focus, focusin, focusout, load, resize, scroll, unload, click, dblclick, mousedown, mouseup, mousemove, mouseover, mouseout, mouseenter, mouseleave, change, select, submit, keydown, keypress, keyup, error.
- Zapoznajemy się z problemem, który będziemy rozwiązywać przez następne lekcje. Chcemy stworzyć dynamiczny generator menu na podstawie treści zawartej na stronie. Generator będzie tworzył menu z poziomami. Po naciśnięciu na odpowiedni link w menu użytkownik będzie przenoszony do nagłówka odpowiadającemu treści menu. Po naciśnięciu na nagłówek, będzie przenoszony do góry strony. Wszystko będzie kreowane dynamicznie.
-
Dowiadujemy się:
- jak potraktować obiekt Jquery jako obiekt DOM i z niego korzystać
- czym jest stos i jak działa
- jaka jest różnica między metodą html(), a text() - edytujemy zawartości tagów.
- jak dołączyć nową zawartość do istniejącego tagu (metody append i prepend)
- wiele ciekawostek javascriptowych
Stwarzamy przyporządkowania nagłówków.
- Tworzymy nasze menu metodą rekurencyjną. Dowiadujemy się czym są funkcje rekurencyjne i jak działają.
- Trenujemy nasze umiejętności programistyczne, poznajemy parę nowych ciekawostek i piszemy skrypt dynamicznych podpowiedzi. Po najechaniu na wiersz w tabeli, pojawia się obok naszego kursora ładnie wyglądająca zaanimowana podpowiedź. W podpowiedziach może znajdować się nie tylko tekst, ale linki, obrazki etc.
- Uczymy się tworzyć własne wymyślone przez nas dowolne animacje.
- Dowiadujemy się jak sprawić, aby nasza animacja się powtarzała.
- Piszemy ciekawy skrypt, który rotuje nasze zdjęcia. Gdy jedno zdjęcie się "ukrywa", drugie się zaczyna pojawiać w tym samym miejscu. Daje to bardzo ciekawy efekt. Poznajemy funkcje next() i delay().
- Przygotowujemy CSS (wygląd) ajaxowego chatu / shoutboxa. Ajaxowy chat pozwoli wysyłać / odbierać wiadomości bez przeładowywania strony przez użytkowników naszej witryny.
- Dowiadujemy się jak używać ajaxa z poziomu jquery. Jak wysyłać / odbierać wiadomości do / z serwera. Tworzymy bazę danych z tabelą przechowującą wiadomości. Tworzymy funkcje aktualizujące na bieżąco nowe wiadomości. Dowiadujemy się jak odbierać dane XML oraz jak sprawić, aby pobierać dane tylko wtedy gdy są nowe wiadomości.
- Dodajemy bez przeładowywania strony wiadomości do bazy danych oraz wyświetlamy je dla wszystkich użytkowników naszego chata.
- Dowiadujemy się czym jest Jquery UI. Jak ściągnąć i zainstalować wybrane przez nas pluginy. Jak zmienić szablon odpowiedzialny za wygląd wszystkich pluginów. Jak tworzyć własny szablon? Pokazujemy na przykładzie draggable (sprawia, aby jakikolwiek obiekt mógł być "podniesiony" i przeciągnięty w inne miejsce), w jaki sposób korzystać z dokumentacji Jquery UI.
- Uczymy się korzystać z dobrodziejstw internetu. Dowiadujemy się czym są pluginy. W jaki sposób instalować pluginy znalezione w internecie. Korzystamy z profesjonalnego pluginu do tworzenia galeri zdjęć.
- W jaki sposób pisać własne pluginy w jQuery? Do czego służy prototype? Dlaczego funkcja biblioteki jQuery jest tak dziwnie zdefiniowana?
- Tworzymy własny plugin, który "obcina" zbyt długi tekst dopisując np. etykietę "więcej...". Po kliknięciu na etykietę pojawia się "obcięty" tekst z np. etykietą "ukryj...".
- Kodeki - w razie gdyby były problemy z odpalaniem kursu - (freeware)
- Aptana Studio - edytor
